تبلیغات
جامع ترین گالری عکس - ۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان
جامع ترین گالری عکس
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما چه نوع مطالبی در این وبلاگ تعداد بیشتری داشته باشد ؟ 

1) عکس ژنرال‌های جنگ داخلی:

متیو بردی که عموما به عنوان نخستین فوتوژورنالیست موفق از نظر تجاری در جهان شناخته شده، استاد دستکاری نیز به شمار می‌رفت. در این عکسِ جمعی از ویلیام تکومسه شرمان و افسران ارشدش، یک چهره توسط وی اضافه شده است.
مردان حاضر در این تصویر ایستاده از چپ اولیور اوتیس هاوارد، ویلیام باب کاک هیزن، جفرسون کولومبوس، دیویس و جوزف آنتونی ماور و نشسته از چپ جان الکساندر لوگان، شرمان، هنری وارنر اسلوکوم و فرانسیس پی بلر هستند.
در تصویر اصلی، بردی بلر را در انتهای سمت راست اضافه کرده است. بلر یکی از فرماندهان لشکر شرمان در تهاجم نهایی سرنوشت ساز در جورجیا بود. وی لشکر هفدهم را که از عقب از ارتش شرمان در طول نبرد آتلانتا حمایت می‌کرد، هدایت کرد. وی مانند مردان دیگر حاضر در این عکس نقش مهمی را در نبرد موسوم به «حرکت به سمت دریا» ایفا کرد و به وارد کردن ضربه نهایی به آرمان ائتلاف جنوب کمک کرد.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان

2) سخنرانی لنین برای سربازان در سال 1920:

این عکس که توسط جی پی گولداشتاین گرفته شده و در دوران شوروی به چاپ رسید یکی از صحنه‌های انقلاب روسیه بود که بازسازی شده است.
این عکس صحنه‌ای را به ثبت رسانده که لنین سربازان ارتش سرخ را که آماده عزیمت به سوی جبهه لهستان و رویارویی با سربازان جوزف پیلدوسکی هستند، تشویق می‌کند. اما صحنه اصلی چه بود؟ این عکس که چند ثانیه قبل از عکس قبلی گرفته شده نشان می‌دهد لنین در آن روز توسط لنین تروتسکی، عضو کمیته مرکزی که با کلاه و سبیل در پله‌های جایگاه ایستاده است و لف کامنف که پشت سر وی ایستاده، همراهی می‌شده است.
این دو مرد که از سوی لنین رقیبان قدرتش شمرده می‌شدند حذف شده و مشارکتشان در انقلاب تا اندازه زیادی از سوابق تاریخی پاک شد. با این حال این عکس با دو مرد حاضر در آن به طور گسترده در دهه 1920 چاپ شد و در دوران شوروی سابق حتی در دوران گورباچف بازسازی شد.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان


3) ملاقات هیتلر با لنی ریفنشتال در سال 1937:

فیلمساز نازی در مرکز عکس با پیشوا در برلین دیدار می‌کند. در کنار آن‌ها در سمت چپ، هنز برادر این فیلمساز و در سمت راست ایلزه همسر وی قرار دارند؛ به زمینه‌های شبح مانند نزدیک ایلزه در وسط سمت راست تصویر توجه کنید.
در عکس اصلی، فرد ناپدید شده کسی جز جوزف گوبلز، پروپاگاندیست ارشد رایش سوم نیست. اینکه چرا هیتلر یکی از همکاران وفادارش را از این عکس پاک کرده همچنان یک معما مانده است. آنگونه که تاریخ نقل می‌کند اندکی پس از گرفته شدن این عکس گوبلز که در کنار پیشوا ایستاده بود پس از آگاه شدن هیتلر از ارتباط وی با یک هنرپیشه مورد غضب وی قرار می‌گیرد.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان


4) ایالت کنت در سال1970:

در این عکس ماری آن ویچیو، 14 ساله در کنار جسد جفری میللر، دانشجوی دانشگاه که توسط افراد گارد ملی در جریان اعتراض علیه جنگ در ویتنام کشته شده زانو زده است. این عکس برنده جایزه پولیتزر توسط جان فیلو، دانشجوی فوتوژورنالیسم گرفته شده و به نماد دوران پرآشوب تبدیل شد.
اما عکس اصلی با همه درامی که داشته از یکی از قوانین اصلی ترکیب عکس تخطی کرده است: تیر حصارهای مزرعه پشت وچیو در انتهای سر وی تمام می‌شوند، درست مثل اینکه در سرش فرو رفته باشد. هنگامی که این تصویر در مجله لایف در آن هفته منتشر شد دبیران تصمیم گرفتند آن را حذف کنند.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان


5) پوستر آلبوم ابی رودز گروه بیتلز:

با اینکه این پوستر مستطیلی به‌مناسبت انتشار دومین آلبوم این گروه موسیقی بود به شکل متفاوت‌تری از کاور اصلی منتشر شد و یک مورد اضافی داشت که قابل توجه‌ترین تغییر عکس اصلی بود. در اثر هنری اصلی، برخی از ناشران آمریکایی تصمیم گرفتند سیگار را از دست پل بدون اجازه گرفتن از وی یا اپل ریکوردز که دارنده حقوق این تصویر بود، حذف کنند.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان


6) عکس روی جلد از اپرا وینفری در تی وی گاید:

این عکس روی جلد از مجری برنامه گفت‌وگوی روزانه دارای دو دستکاری فوق‌العاده بوده که اولی مربوط به انبوه پولهایی بود که اپرا وینفری بر روی آن‌ها نشسته بود. در تصویر اصلی سر اپرا وینفری به طور فوق‌العادهای بر روی بدن یک هنرپیشه چسبانده شده بود؛ این دستکاری فورا از سوی طراح مد این هنرپیشه تشخیص داده شد.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان


7) عکس روی جلد مارتا استیوارت در نیوزویک در سال 2005:

برای گزارشی درباره دورنمای شغلی خوش بینانه‌ای که پس از آزادی از زندان در پیش روی مارتا استیوارت قرار دارد، دبیران نیوزویک تصویر دیجیتالی مرکبی از سر استیوارت را که برروی بدن یک مدل چسبانده شده بود نشان دادند.
در تصویر واقعی که 9 ماه قبل از انتشار گزارش نیوزویک در شورای طراحان مد جوایز مد آمریکا گرفته شد، ملکه خانه را به شکلی بی‌پروا که کت سفیدی به تن دارد نشان می‌دهد. دبیران این نشریه عکس گرفته شده را به مارک برایان براون نسبت دادند در حالی که در واقع توسط ران گاللا، پاپاراتزی سابق گرفته شده بود.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان


8) آزمایش موشکی ایران سال 2008:

این عکسِ منتشر شده توسط یکی از خبرگزاری‌های ایرانی، در گزارش تایم - با ذکر این‌که در همان زمان به‌شدت مورد توجه بسیاری از روزنامه‌های بزرگ دنیا قرار گرفت - این‌طور توصیف شده که به‌منظور پنهان کردن عمل نکردن موشک دومی از سمت راست دستکاری شده است. هرچند که تصاویر موجود از این آزمایش موشکی در سایر خبرگزاری‌ها و رسانه‌های ایران، تنها از جاماندگی عکاس در تنظیم زمانی دقیق حکایت دارد.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان9) کیم جونگ ایل و سربازان کره شمالی 2009:

ناظران غربی PRK مدتها مظنون بودند این عکس که توسط KCNA، خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده دستکاری شده تا کیم جونگ ایل را در بهترین وضعیت ممکن نشان دهد. این عکس جمعی که به‌دنبال شایعه بیماری کیم جونگ ایل منتشر شد، برای کشف ناهماهنگی به دقت مورد بررسی قرار گرفت.
این عکس وی را به همراه هنگی از سربازان کره‌یی نشان می‌داد. اما در نمای نزدیک از عکس اصلی، تحلیلگران بر روی بخش مرکزی عکس زوم کردند که در آن جایگاه رژه دیده می‌شود در حالی که به‌نظر می‌رسد کیفیت چوب یا آهن متفاوت است که نشان می‌دهد کیم در حقیقت در این عکس گنجانده شده است.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان


10) بنیامین نتانیاهو و کابینه‌اش سال 2009:

روزنامه اسرائیلی یاتد نیمان این عکس جمعی را منتشر کرد که در آن نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به تازگی انتخاب شده در سمت چپ و شیمون پرز، رییس جمهور اسرائیل در سمت راست و اعضای دولت جدید نتانیاهو قرار دارند اما نسخه تغییرنیافته این عکس نشان می‌دهد که این روزنامه دو زن عضو کابینه را با چهره مردان عوض کرده است. زیرا بیش‌تر خوانندگان این مجله شامل ارتدوکس‌های متعصبی هستند که خدمت کردن زنان در دولت را مناسب نمی‌دانند.

۱۰ عکس دستکاری شده برتر از زمان

منبع : مدیا نیوز
نوع مطلب : جالب / Intresting pic، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 19 مهر 1388
دوشنبه 27 شهریور 1396 01:36 ب.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feed-back would be greatly appreciated.
چهارشنبه 18 مرداد 1396 08:45 ق.ظ
Thank you for sharing your info. I really appreciate your efforts and I will
be waiting for your next write ups thank you once again.
چهارشنبه 31 خرداد 1396 10:17 ب.ظ
Glad to be one of the visitants on this awful site :D.
سه شنبه 2 خرداد 1396 08:02 ب.ظ
Excellent post. Keep posting such kind of information on your site.
Im really impressed by your site.
Hello there, You have performed an incredible job. I'll certainly digg it and
in my view suggest to my friends. I am confident they'll be benefited from this site.
جمعه 29 اردیبهشت 1396 05:27 ق.ظ
Hey there, You've done a great job. I will definitely digg it and for my part recommend to my friends.
I'm sure they will be benefited from this site.
دوشنبه 28 فروردین 1396 03:38 ق.ظ
Yes! Finally something about BHW.
جمعه 25 فروردین 1396 05:11 ق.ظ
What's Taking place i am new to this, I stumbled upon this I
have discovered It absolutely useful and it has helped me out loads.
I hope to contribute & assist other customers like its aided me.

Great job.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
free counters

Powered by WebGozar

Free PageRank Checker
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای جامع ترین گالری عکس محفوظ است